ជាសហគ្រាសសង្គមគំរូនាំមុខមួយក្នុងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលផលិតផល ដែលមានគុណភាពខ្ពស់គិតគូរដល់និរន្តភាពនៃបរិស្ថាន និងសហគមន៍ប្រកប ដោយបរិយាប័ន្ន។
ផ្តោតលើការកែច្នៃវត្ថុធាតុដើមក្នុងស្រុកទៅ ជាផលិតផលដែលរួមចំណែកដល់ កំណើនសេដ្ឋកិច្ចនិងនិរន្តរភាព។ សហការជាមួយសហគមន៍និងយុវជនបន្ថែម តម្លៃលើវត្ថុធាតុ ដើមក្នុងស្រុក។
បង្កើនទីផ្សារនាំចេញដោយដាក់ទិសដៅនាំចេញទៅកាន់ទីផ្សារអារ៉ាប់ដែលជាទីផ្សារប្រើប្រាស់គ្រាប់ស្វាយចន្ទីដ៏មានសក្ដានុពលនិងទីផ្សារសហរដ្ឋអាមេរិក
បង្កើនផលិតផលគ្រាប់សម្រេចនាំចេញទៅកាន់ទីផ្សារអ៊ឺរ៉ុប (តួគីនិងបារាំង)ឲ្យបានប្រមាណ៦០០០តោនក្នុងមួយឆ្នាំ និងសហការណ៍ជាមួយក្រុមអ្នកផលិតសិប្បកម្មដើម្បីធ្វើការរួមគ្នាផ្គត់ផ្គង់
ពង្រីកច្រវ៉ាក់ផលិតកម្ម៥តោនក្នុងមួយឆ្នាំ ស្មើនឹងប្រមាណ២០០តោនគ្រាប់ក្នុងមួយឆ្នាំ និងសិក្សាប្រើប្រាស់ថាមពលស្អាតក្នុងច្រវ៉ាក់ផលិតកម្ម
បង្កើតបណ្ដាញផ្គត់ផ្គង់គ្រាប់ស្រស់សម្រាប់ឆ្នាំ២០២៥ ដោយសហការណ៍ជាមួយ៣ សហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចកួយនិងសហគមន៍កសិករវ័យក្មេងស្រុកប្រាសាទសំបូរនិងផលិតកែច្នៃគ្រាប់ស្វាយចន្ទីស្រស់ ៦០តោន
បង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ២០២៣ ដោយចាប់ផ្ដើមផលិតគ្រាប់ស្វាយចន្ទីប្រមាណ១០តោន សម្រាប់សិក្សាទីផ្សារ
ចាប់ផ្ដើមផលិតស្វាយចន្ទីតាំងពីឆ្នាំ ២០១២ ជាលក្ខណៈសហ គមន៍ដោយចាប់ផ្ដើមពីសហគមន៍យុវជនសំបូរព្រៃគុក និង សហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចកួយ